Co jest najlepszą formą nauki? Zabawa! Czy poprzez zabawę można szerzyć wiedzę o mukowiscydozie, najczęstszej w Polsce „chorobie rzadkiej”? Oczywiście, że można! To stwierdzenie doskonale obrazuje akcja Fundacji Oddech Życia pod znamiennym tytułem ,,Dzień Wiatraczka dla słonych dzieci”. Organizowana po raz trzeci w Polsce 21 listopada, posłuży zaznajamianiu dzieci i dorosłych z mukowiscydozą, jej objawami i problemami, z jakimi każdego dnia zmagają się chore na nią dzieci i dorośli. A wszystko to w formie zabawy.

Jak można się przyłączyć do akcji? Fundacja zachęca wszystkich, małych i dużych, szkoły, przedszkola i świetlice do włączenia się w akcję i wykonania wiatraczków z papieru! Efekty swojej pracy należy udokumentować zdjęciem i wysłać na adres mailowy: fundacja@oddechzycia.pl lub opublikować w mediach społecznościowych z hashtagami  #mukowiscydoza  #dzieńwiatraczka.

Dzień Wiatraczka przypada 21 listopada, ale na zdjęcia Fundacja czeka już teraz. Zdjęcia będą publikowane przez cały listopad.

Dlaczego właśnie wiatraczek? Dlatego, że kojarzy się z wiatrem, podmuchem, oddechem – czyli tym, czego często brakuje chorym…

Wspólny czas spędzony na przygotowaniu tej papierowej ozdoby może stać się okazją do budowania świadomości na temat mukowiscydozy w duchu akceptacji i zrozumienia.

W Polsce wciąż zbyt mało mówi się o mukowiscydozie. Znikoma wiedza społeczeństwa powoduje lęk i uprzedzenia, a sami chorzy niejednokrotnie cierpią z powodu odrzucenia i dyskryminacji. Akcja Fundacji Oddech Życia wychodzi naprzeciw potrzebom chorych! Włączając się w nią, można pomóc zmienić na lepsze życie chorych na mukowiscydozę dzieci i dorosłych!

Więcej informacji o akcji na stronie internetowej http://dzienwiatraczka.pl

Podobne posty