Stres, zanieczyszczone środowisko, rozwijające się alergie… Jak być zdrowym we współczesnym świecie?

Każdego dnia jesteśmy narażeni na działanie szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu. Skutki zagrażającego zdrowiu smogu odczuwamy wszyscy. Planując urlop lub weekendowy wypad za miasto wybierajmy miejsca przyjazne naszym płucom, gdzie można oddychać czystym powietrzem. Jednym z nich jest kompleks hotelowy Manor House SPA w mazowieckich Chlewiskach, gdzie w dbałości o zdrowie gości sprawdza się jakość powietrza.

Na jego terenie zainstalowano system monitorowania Airly przedstawiający dane w czasie rzeczywistym. Mierzy on m.in.: temperaturę powietrza, wilgotność, ciśnienie atmosferyczne oraz stężenie pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10. Odczyty można sprawdzić on-line (monitoring jakości powietrza w Manor House SPA dostępny na stronie www).

„Z powodu alarmujących komunikatów o zanieczyszczeniu powietrza w polskich miastach zdecydowaliśmy się na zainstalowanie czujników Airly. Chlewiska leżą w otoczeniu obszarów Natura 2000 objętych ochroną, a na terenie kompleksu Manor House SPA dzięki wspaniałemu drzewostanowi rozległego, zabytkowego parku mamy lepsze powietrze niż wiele regionów Polski”. – mówi Grażyna Wrona, Prezes Manor House SPA i dodaje: „Mamy dużą pokorę do sił natury, cenimy je i świadomie z nich czerpiemy. Nasz autorski program odmładzający pobudza naturalną zdolność organizmu do autoregeneracji. Pracujemy z energiami, wykorzystujemy prozdrowotne działanie m.in. hydro- muzyko- i koloroterapii”.

Manor House SPA jest jednym z nielicznych hoteli w Polsce, który otrzymał międzynarodowy znak Jakości ECARF. Decyzją Europejskiego Centrum Badań Alergii od 2015 r. może posługiwać się prestiżowym tytułem „Hotel przyjazny dla osób z alergiami”.

W trosce o komfort gości zmagających się z alergiami w Termach Zamkowych zostały przygotowane specjalne pokoje bez wywołujących alergię zielonych roślin i wykładzin dywanowych (podłogi wykonano z egzotycznego drewna), a wyposażone w bawełnianą pościel, poduszki z łuską gryczaną, wegańskie, bezzapachowe i hipoalergiczne kosmetyki pielęgnacyjne, oczyszczające jonizatory powietrza, jonizujące lampy solne oraz antyalergiczne pokrowce na materace, kołdry i poduszki.

Coraz więcej osób dotyka problem alergii i nietolerancji pokarmowych, dlatego kompleks zapewnia dostępność produktów dla alergików i wegan, w tym również certyfikowanych przez fundację Viva. W restauracji jest możliwość wcześniejszego zamawiania posiłków dostosowanych do indywidualnych potrzeb gości np. bez glutenu czy laktozy. Przygotowano też kartę menu uwzględniającą alergeny. Ponadto stworzono Dietę Życia z podziałem na potrawy białkowe, węglowodanowe i neutralne. Ważne jest bowiem nie tylko co jemy i ile, ale też w jakiej kolejności, w połączeniu z jakimi składnikami, o jakiej porze dnia i odpowiednio dobierając produkty do grupy krwi. Miłym dodatkiem są naturalne soki jabłkowe i owocowo-warzywne z lokalnych sadów, które są ekologiczne i nie zawierają konserwantów.

Biowitalne SPA – od lat najlepsze holistyczne SPA w Polsce – szczyci się oryginalnymi, energetycznymi terapiami. Kąpiel w bezchlorowym basenie chroni i pielęgnuje nawet najdelikatniejszą skórę, nie wywołuje też alergii. Ta czysta, bezzapachowa, ożywiona metodami Grandera i dr. Keshego woda jest używana także w hotelowych łazienkach, na terenie Łaźni Rzymskich oraz w Gabinetach Bioodnowy, gdzie są wykonywane m.in. antyalergiczne i wegańskie zabiegi. W hotelowej restauracji ożywiona woda jest podawana do picia, na jej bazie są przygotowywane też wszystkie posiłki i ciepłe napoje.

Warto wspomnieć o wyjątkowej lokalizacji Manor House SPA – położenie z dala od miasta, w otoczeniu 10-hektarowego, zabytkowego parku z energetycznym Ogrodem Medytacji, okolicznych lasów i naturalnych terenów niesie nie tylko ciszę i spokój, ale i zdrowe warunki do wypoczynku. Tu można czerpać z dobrych energii natury, pobudzić siły witalne i naturalną zdolność organizmu do autoregeneracji oraz odnaleźć harmonię i wewnętrzną równowagę. Warto wziąć głęboki oddech dla zdrowia!

www.manorhouse.pl

Podobne posty